Paskola dirbantiems užsienyje: ką privalu žinoti, norint pasiskolinti?

Vas 8, 2022
Facebook Linkedin
Kopijuoti nuorodą

Didžiausias Lietuvos kredito bendroves vienijančios paskolų palyginimo platformos „Credit King“ klientų duomenimis, kreditas emigrantams sudaro mažą dalį – vos 1-2 procentus išduodamų paskolų iš visos klientų bazės. Nors įstatymai numato, kad būsto, vartojimo ar kitą paskolą galite gauti nepriklausomai nuo gyvenamosios vietos, paplitęs požiūris, esą paskolos dirbantiems užsienyje asmenims išduodamos sunkiau. „Credit King“ ekspertai atsako: į ką atsižvelgti, jeigu norite skolintis gimtinėje, tačiau dirbate užsienyje?

Dalis lietuvių, planuojant didelių išlaidų reikalaujančius pirkinius (pavyzdžiui, būsto įsigijimą, namo statybas), išvyksta laikinai padirbėti svetur. Visgi tokiu atveju paskolos gavimas gali tapti iššūkiu: šią paslaugą emigrantams teikia ne visos kredito įmonės, be to, kiekviena kredito bendrovė turi atskirus kriterijus, pagal kuriuos vertina klientus.

Vis dėlto kredito ekspertai nuramina: darbas užsienyje toli gražu nereiškia, kad skolintis bus keblu. Svarbiausia – šiek tiek tam pasiruošti. Jeigu norite gauti paskolą Lietuvoje, atkreipkite dėmesį į šiuos kriterijus:

  • Darbo trukmė – planuojant gauti paskolą, vertėtų orientuotis ne į sezoninį (2-3 mėn. pastovios: dažniausiai vertinamas 6 mėnesių laikotarpis. Pajamų tvarumas – įrodymas, kad jų dydis nemažės jau gavus paskolą ir visus finansinius įsipareigojimus trukmės), o į ilgalaikį darbą užsienyje. Nuolatinis darbas didina Jūsų patikimumą, o kartu – ir paskolos suteikimo tikimybę. 
  • Pajamų tvarumas – kaip Lietuvoje, taip ir už jos ribų, piniginės įplaukos turėtų būti galėsite padengti laiku.
  • Banko sąskaita – svarbu ir tai, į kokią sąskaitą gaunamas atlyginimas. „Credit King“ atstovų teigimu, nemažai kredito įmonių, kurios teikia paskolas gyvenantiems užsienyje, tai daro tik tokiu atveju, jeigu atlyginimas gaunamas į lietuvišką banko sąskaitą.
  • Dokumentai – jeigu dirbate svetur, Jūsų finansinė informacija nėra fiksuojama Sodros sistemoje, todėl būtina pateikti tam tikrus dokumentus: tai galiojanti darbo sutartis bei kiti oficialūs dokumentai, įrodantys Jūsų nuolatines pajamas (banko sąskaitos išrašai, pajamų kvitai, pajamų deklaracijos ir kita). Kai kuriais atvejais papildomai gali būti paprašoma pateikti pažymą, liudijančią apie darbo užmokesčio ar kitų su darbo santykiais susijusių pajamų gavimą. Atkreipkite dėmesį, kad visi šie dokumentai turi būti pateikti lietuvių kalba, todėl iš anksto pasirūpinkite jų vertimu.

Atitinkate išvardintus kriterijus? Tuomet drąsiai kreipkitės dėl norimos paskolos: prašymai paprastai išnagrinėjami iki 3 darbo dienų, todėl atsakymo ilgai laukti neteks.

Facebook Linkedin
Kopijuoti nuorodą