Paskola būsto remontui: nuo ko pradėti ir kokį biudžetą rinktis?

Sau 21, 2022
Facebook Linkedin
Kopijuoti nuorodą

Būsto remontas – daugeliui aktuali tema. Svajojate apie atnaujintus, skoningai įrengtus namus, į kuriuos gera sugrįžti? O gal pats laikas pasirūpinti fasado apdaila, atnaujinti kiemo aplinką ar buitinę techniką? Deja, santaupų trūkumas, didelės neplanuotos išlaidos bei kiti trukdžiai dažnai priverčia būsto remonto planus atidėti nenumatytam laikui. Vartojimo paskola suteikia galimybę greičiau gauti kokybišką remontą ir džiaugtis jo rezultatais. 

Kai trūksta lėšų renovacijai, kyla dilema: kaupti santaupas ar pasiskolinti? Pastaraisiais metais kyla apdailos ir remonto darbams naudojamų medžiagų kainos, tačiau lubų dar nematyti. Statybų atstovai teigia, kad kainų augimas numatomas ir ateityje, todėl norimus  remonto darbus verta atlikti kuo greičiau: kad vėliau netektų išleisti gerokai daugiau nei suplanavote.

Vartojimo paskola būsto remontui gali būti išties puikus sprendimas: jos pagalba namus atnaujinsite operatyviai, per vieną kartą ir būtent taip, kaip norite. 

Nuo ko pradėti?

Jūsų galimybės gauti paskolą priklauso nuo eilės veiksnių, tokių, kaip esamoje darbovietėje išdirbtas laikas, gaunamų pajamų pastovumas, ankstesnių finansinių įsipareigojimų istorija (pavyzdžiui, ar mokėjimai nevėlavo). 

Jeigu svarstote apie vartojimo paskolą namų atnaujinimui, neskubėkite rinktis pirmo pasitaikiusio pasiūlymo. Kredito įmonės numato skirtingas paskolų išdavimo ir grąžinimo sąlygas. Nuo to priklauso palūkanų norma, kaip bus vertinami Jūsų kreditingumo rodikliai ir kiti labai svarbūs aspektai, todėl prieš teikdami prašymą palyginkite, ką siūlo skirtingos kredito įmonės. Jums tinkamiausią pasiūlymą galite gauti čia.

Radus Jums tinkamiausią variantą, viskas paprasta: tereikia užpildyti paraišką, kurioje nurodysite norimą pasiskolinti sumą, pageidaujamą paskolos mokėjimo terminą ir kitus reikalingus duomenis.

Didžiausias Lietuvos kredito bendroves vienijančios paskolų palyginimo platforma „Credit King“ suteikia galimybę palyginti paskolas būsto remontui. 

„Credit King“ klientų teikiamos paskolos gali būti:

  • Net iki 25 tūkst. eurų;
  • Be jokio pradinio įnašo – finansavimas iki 100 proc. vertės;
  • Su fiksuota palūkanų norma (nuo 5 proc.): būsite ramūs, kad kiekvieną mėnesį mokamos sumos dydis nesikeis;
  • Be poreikio įkeisti Jūsų nekilnojamą ar kilnojamą turtą;
  • Su išankstinio grąžinimo galimybe. 

Nepriklausomai nuo to, skolinsitės ar namus atnaujinsite savo sukauptomis lėšomis, norint išvengti gaišaties ir papildomų finansinių rūpesčių, atsižvelkite į šiuos svarbius aspektus:

Numatomos pajamų mokesčio lengvatos

Jaudinatės dėl būsto atnaujinimo kaštų? VMI turi gerų žinių. Atliekant remonto ar apdailos darbus, nuo 2019 m. teikiama pajamų mokesčio lengvata: gyventojai gali susigrąžinti sumokėtą pajamų mokestį iki 2000 eurų. Pavyzdžiui, atlikus remontą už 10 tūkst. eurų, Jums pavyks susigrąžinti net penktadalį šios sumos.

Darbų kainas lemia sezonas

Jeigu norite būsto remontą atlikti nelaukiant ilgoje eilėje ir išleisti mažiau, šaltasis metų laikas – idealus metas. Rudens ir žiemos mėnesiais statybos, apdailos ir remonto darbai sustoja, profesionalūs statybininkai ir meistrai gauna gerokai mažiau užsakymų. Pasiūla aukštesnė už paklausą reiškia ženkliai žemesnes kainas, todėl dabartinis laikotarpis itin palankus įvairiems remonto darbams. Dėl sumažėjusio klientų srauto, visi užsakymai bus atliekami operatyviau, tad išlošite ne tik kainos, bet ir laiko sąskaita.

Kokius pokyčius galima atlikti pagal Jūsų biudžetą?

Būsto remonto kainos klausimas yra labai individualus: tai priklauso nuo darbų pobūdžio ir apimties, pasirinktų medžiagų, meistrų kvalifikacijos ir kitų faktorių. 

Dalinamės keliais patarimais, kaip efektyviai panaudoti šias lėšas pagal turimą biudžetą:

  • 2-10 tūkst. eurų – puikus sprendimas atliekant mažesnės apimties remonto darbus, tačiau jeigu biudžetą kruopščiai suplanuosite ir protingai paskirstysite, net ir su tokia suma galite neatpažįstamai pakeisti visus savo namus: sienas iškloti tapetais, pakeisti apšvietimą, įsigyti naujas užuolaidas, roletus ar žaliuzes bei papildomų interjero smulkmenų.
  • 10-15 tūkst. eurų – galbūt atėjo laikas pakeisti viso būsto langus, grindis iškloti parketlentėmis, apsirūpinti modernia virtuvės įranga ar kapitaliai renovuoti vonios kambarį? Su tokio dydžio paskola galite be vargo įgyvendinti visus šiuos darbus ir dar daugiau.
  • Virš 15 tūkst. eurų – tai suma, su kuria pavyks nuveikti išties nemažai. Pavyzdžiui, atlikti kapitalinį 3 kambarių buto kapitalinį remontą, apstatyti būstą naujais baldais arba pasirūpinti nauja namo išorės apdailą: pakeisti fasado dangą, susidėvėjusį stogą, iškloti terasą kokybiška danga. Visgi, interjero dizaino specialistai įspėja: tai gana apgaulinga suma, kurią gavus nesunku nukrypti nuo pirminio biudžeto ir įsigyti brangius, neplanuotus ir nepraktiškus pirkinius.

Kokybiškas būsto remontas leidžia namuose jaustis jaukiau, gyventi patogiau. Todėl kaupti santaupas ir vis atidėlioti būtinus darbus tikrai neverta – kreipkitės dėl vartojimo paskolos ir turėsite galimybę komfortu mėgaukitės dar šį sezoną!

Facebook Linkedin
Kopijuoti nuorodą