Kriptovaliutos – investavimo modelis, kuris užkariauja pasaulį ar nepamatuota rizika? 

Lie 28, 2022
Facebook Linkedin
Kopijuoti nuorodą

Investuotojų bendruomenę dar praėjusiame dešimtmetyje sudrebinusios kriptovaliutos populiarios ir šiandien. Jų entuziastai teigia, kad investuojant į šias skaitmenines valiutas, pavyksta susikrauti nemažą pelną, kiti – kad kriptovaliutos yra nestabilios ir rizikingos, todėl prarasti pinigus galite greičiau, nei jų užsidirbti.  

Viena akivaizdu: stačia galva investuoti į kriptovaliutas nerekomenduojama. Ką būtina apie jas žinoti, kaip sumažinti riziką ir kokiais atvejais tai – investicija, kuri pasiteisina?  

2009 metais pasaulį išvydo kriptovaliutos. Tai skaitmeninės valiutos, paremtos blokų grandinės (ang. blockchain) technologija, kurios egzistuoja tik virtualioje erdvėje. Kadangi kriptovaliutų neprižiūri nė vienos šalies finansinės institucijos, šios decentralizuotos valiutos nepripažįsta centriniai bankai, vyriausybės ir kitos finansinės įstaigos.  

Šių valiutų vertę lemia paklausa: kuo daugiau norinčių įsigyti konkrečią kriptovaliutą, tuo ji tampa brangesnė. Žinoma, tendencijos dinamiškai keičiasi, todėl kriptovaliutų vertė yra labai nestabili: greitai pakilusi ji taip pat greitai gali nukristi. Įdomu ir tai, kad pačių kriptovaliutų kiekis yra ribotas: naujų valiutų vienetai išgaunami naudojant specialias kompiuterines programas. 

Jos pasižymi keliais pagrindiniais privalumas:  

  • Galimybė atlikti atsiskaitymus be jokio trečiųjų šalių tarpininkavimo. Kriptovaliutų pervedimas yra gana paprastas ir nesudėtingas. Nereikia jokio papildomo agentūros, tarpininkavimo, komisinio ar kitokio mokesčio, todėl sandriai atliekami pigiau ir paprasčiau. 
  • Greiti atsiskaitymai visame pasaulyje. Naudojant Bitcoin ir kitas kriptovaliutas, tarptautiniai mokėjimai, kurie įprastai trunka kelias dienas ar savaites, gali būti atliekami itin greitai, vos per kelias minutes. Tai yra internetinės operacijos, kurių nereikia perduoti iš vieno banko į kitą, todėl pinigų pervedimų laukimo laikas gerokai sutrumpėja, nesvarbu, kurioje pasaulio vietoje būtumėte. 
  • Saugūs ir konfidencialūs sandoriai. Visi atsiskaitymai naudojant kriptovaliutą yra užšifruoti, saugūs ir konfidencialūs. Mokėjimų informacija ir istorija visiškai konfidenciali: tik Jūs turite teisę peržiūrėti savo atliktas finansines operacijas. 
  • Plačios investavimo galimybės. Šiuo metu apyvartoje yra tūkstančiai skirtingų kriptovaliutų rūšių. Prognozuojama, kad šis sektorius ateityje tik augs, todėl investuoti į kriptovaliutas gali būti puikus sprendimas. Žinoma, būtina įvertinti gresiančias rizikas ir kiek įmanoma jas sumažinti. 

Kaip investuoti į kriptovaliutas? 

Patariame porą patarimų, kurie padės investuoti saugiau ir veiksmingiau: 

Susipažinkite su skirtingomis kriptovaliutomis. Turėkite omenyje – investavimas į kriptovaliutas reikalauja praktinių įžvalgų ir teorinių žinių. Nors šiuo metu populiariausiomis toliau išlieka Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ar Tether (USDT), tačiau rinkoje netrūksta kitų kriptovaliutų rūšių. Skirkite laiko susipažinimui su jomis, įvertinkite jų skirtumus, panašumus ir veikimo principą. Tai padės išsirinkti Jums priimtiniausias kriptovaliutas ir suteiks naudingos informacijos investuojant. 

Sekite valiutų svyravimus. Investavimas į kriptovaliutas reikalauja nuolatinio domėjimosi ir įsitraukimo. Nusiteikite, kad kasdien teks stebėti kriptovaliutų svyravimus, jų tendencijas ir pagal tai priimti sprendimus perkant ir parduodant valiutas.  

Sumažinkite rizikas. Menka paslaptis, kad kriptovaliutos yra pakankamai nestabilios: jų vertė gali netikėtai šauti į viršų, tačiau kritimai taip pat yra kasdienybė. Užfiksuota nemažai atvejų, kai vertė per trumpą laiko tarpą smunka net 80-90 proc. ir net daugiau! Siekiant užsitikrinti grąžą ir išvengti didelių nuostolių, patariama išskaidyti savo investicijas ir rinktis kelias skirtingas kriptovaliutas.  

Nusiteikite, kad geram investavimui vien tik sėkmės neužtenka: siekiant aukštų rezultatų, teks įdėti ir savo pastangų. Užtruks šiek tiek laiko, kol pažinsite kriptovaliutų pasaulį, jame vykstančius procesus ir įgausite įgūdžių, būtinų kiekvienam investuotojui. Vis dėlto, jeigu kritiškai vertinate rizikas, esate pasirengę šiai veiklai skirti ne tik pinigus, bet ir laiką, investavimas į kriptovaliutas gali būti išties pelningas.  

Facebook Linkedin
Kopijuoti nuorodą