Vartojimo paskola dirbantiems savarankiškai

Spa 12, 2021
Facebook Linkedin
Kopijuoti nuorodą

Savarankiškas darbas, t.y. darbas pagal individualią veiklą arba verslo liudijimą – idealus būdas tapti bosu sau pačiam – planuoti savo laiką, skirstyti darbo krūvį, užsiimti mėgstama veikla ir kt. Tačiau lengva ir maloni dienotvarkė dažnai iki galo neatskleidžia visų finansinių niuansų, su kuriais tenka susidurti dirbantiems savarankiškai. Taigi, ką verta žinoti apie vartojimo paskolas dirbantiems savarankiškai? Svarbiausius kriterijus paskolai gauti ir būdus atitikti kriterijus bei pagerinti savo šansus.

Dirbantys savarankiškai asmenys yra įsipareigoję mokėti mokesčius taip pat, kaip ir dirbantys pagal darbo sutartį. Taigi, rodosi, sąlygos vartojimo paskolos gavimo atžvilgiu turėtų būti vienodos. Vis dėlto praktikoje savarankiškai dirbantys asmenys vertinami kiek kitaip nei dirbantys su oficialia darbo sutartimi. Todėl, savaime suprantama, gauti vartojimo paskolą dirbantiems pagal oficialią darbo sutartį yra kur kas lengviau. 

Pirmiausia, į savarankiškai dirbančiuosius, kredito teikimo įstaigos žiūri kur kas atidžiau. Toks atidus požiūris grindžiamas tuo, jog pagal darbo sutartį dirbantys asmenys dažniausiai gauna pastovias pajamas, kurios bėgant laikui nekinta. Gaudamas pastovų atlyginimą, toks žmogus užtikrina savo finansinį stabilumą ir užtikrina pasitikėjimą vartojimo paskolos grąžinimo atveju. Savarankiškai dirbantys dažniausiai gauna nepastovias pajamas, kurios sezoniškai ar dėl nuolat besikeičiančių klientų – kinta. Tai kredito teikėjams rodo, kad vartojimo paskolą norintis gauti savarankiškai dirbantis asmuo gali būti potencialiai rizikingas skolininkas, nepajėgsiantis grąžinti kredito.

Taip pat svarbu pabrėžti, kad jeigu savarankiškai dirbantis asmuo ima nebe pirmą savo vartojimo kreditą, tai taip pat gali turėti įtakos ateities kreditų skolinimuisi, ypač, jeigu nelaiku mokėjo įmokas, jas atidėjo.

Vis dėlto gauti kredito vartojimo paskolą dirbančiam savarankiškai tikrai įmanoma. Pirmiausia svarbu atitikti reikalavimus, kurie nurodo, jog jeigu savarankiškai dirbantis asmuo nori gauti kreditą, jam privalu:

  • Vykdyti savarankišką veiklą daugiau nei 12 mėnesių.
  • Būti deklaravus pajamas nors kartą.
  • Turėti galiojančius dokumentus: 
  • Individualios veiklos arba verslo liudijimą;
  • Gyventojo pajamų mokesčių deklaraciją už du metus, arba vienerius metus (priklausomai nuo to, kiek laiko asmuo vykdo individualią veiklą);
  • Pajamų – išlaidų apskaitos žurnalą;
  • Banko sąskaitos išrašus už praėjusius ir einamuosius metus, įrodant apie savo pajamų realumą;
  • Pagal veiklą sudarytų sutarčių kopijas.

Svarbiausia būti atsakingais valdant savo finansus. Taip padidinsite savo šansus gauti vartojimo paskolą. Taigi, kokiais žingsniais sekti?

Sukurkite ilgalaikių klientų sąrašą. Jeigu dirbate savarankiškai, tikėtina, kad besikeičiantys klientai gali lemti ir besikeičiantį gaunamų pajamų pastovumą, o pastarasis – atmestą vartojimo kredito prašymą. Tokiu atveju, jeigu planuojate prašyti vartojimo paskolos, verta su klientais sudaryti ilgalaikes sutartis. Jos ypač naudingos, kai kredito teikėjai prašo pateikti gautų pajamų ataskaitą. Oficialiai dirbantys dažniausiai pateikia kelių mėnesių ataskaitą, o savarankiškai dirbantys kartais turi pateikti net kelių metų ataskaitas. Tad ilgalaikis bendradarbiavimas savaime lems pastovesnes pajamas ir kredito teikėjų pasitikėjimą. 

Atsakingai žiūrėkite į savo kredito istoriją. Gera kredito istorija, nesvarbu, dirbate oficialiai ar savarankiškai, yra raktas į kreditorių pasitikėjimą. Taigi, jeigu laiku apmokėsite sąskaitas, laiku grąžinsite kreditus ir susitvarkysite su kitais finansiniais įsipareigojimas, registruojamais kredito istorijoje, šansas gauti vartojimo paskolą – padidės.

Svarbiausia – suprasti, kad bet koks kreditas – tai atsakingas finansinis įsipareigojimas, kurį prisiimdami, turite sąmoningai apsvarstyti savo galimybes prieš kreipiantis dėl vartojimo paskolos. Tik gerai įvertinus savo galimybes ir išsiaiškinus savo finansinę padėtį ilgalaikėje perspektyvoje, verta kreiptis dėl vartojimo kredito.

Facebook Linkedin
Kopijuoti nuorodą