Autolizingas ar paskola automobiliui?

Rgp 30, 2021
Facebook Linkedin
Kopijuoti nuorodą

Jeigu planuojate pirkti automobilį, tačiau tam neturite pakankamai lėšų, o ilgai taupyti ir laukti nenorite, visada galima pasinaudoti tokiomis populiariomis finansinėmis paslaugomis, kaip automobilio paskola arba autolizingas. Tačiau į ką privalu atsižvelgti prieš pasinaudojant šiomis paslaugomis bei ką galiausiai verta pasirinkti?

Pradėkime nuo automobilio paskolos. Tai vienas populiariausių vartojimo paskolos tipų. Juo įprastai naudojasi asmenys, planuojantys pirkti naują arba naudotą automobilį, o reikalinga įsigijimui suma svyruoja nuo 1000 Eur iki 25 000 Eur.

Vis dėlto, net jeigu jūsų kreditingumo istorija ideali, prieš pasirašydami dokumentus gauti paskolą automobiliui, turėtumėte apsvarstyti ir tai, kad grąžinant paskolą, palūkanos gali būti didelės bei prasidėti net nuo 8% , o paskolos terminas negali būti ilgesnis nei 72 mėn.

Verta atsižvelgti ir į tai, jog imant paskolą automobiliui:

 • Pradinis įnašas yra nebūtinas (net ir įnešamas, jis neturi jokios įtakos palūkanų normai)
 • Kasko draudimas – nebūtinas
 • Įsigyjamas automobilis gali būti bet kokio senumo
 • Informacija apie perkamą automobilį kredito teikėjui – nebūtina
 • Perkamas automobilis iš karto registruojamas pirkėjo vardu
 • Paskola suteikia sąlygas skolintis ne vien automobiliui, tačiau ir papildomoms remonto išlaidoms ir kt. svarbiems materialiems aspektams, susijusiems su perkamo automobilio gerove.

O kaip dėl autolizingo? Galbūt sąlygos palankesnės? Galima drąsiai sakyti, kad taip pat, kaip ir paskola automobiliui, autolizingas taip pat turi savų pliusų ir minusų.

Nors autolizingo suma paprastai prasideda nuo 5000 Eur ir yra neribojama, palūkanos per metus prasideda tik nuo 2,8%, o lyginant su paskola automobiliui, kredito grąžinimo terminas yra ilgesnis (iki 84 mėn.) vis tik, yra papildomų dedamųjų, kurios apriboja pasirinkimą imti autolizingą:

 • Imant autolizingą, privalomas įnašas, prasidedantis nuo 10% pasiskolinamos sumos
 • Kasko draudimas – privalomas
 • Kredito termino pabaigoje, perkamas automobilis neturi būti senesnis nei 15 metų
 • Kredito teikėjas turi gauti visą reikalingą informaciją apie automobilį, nes perkama transporto priemonė iki lizingo atidavimo pabaigos, registruojama Kredito įstaigos vardu
 • Autolizingas nepadengia papildomų būtinų išlaidų, kurias padengia paskola automobiliui

Taigi, teisingo varianto, pasirinkti paskolą automobiliui ar autolizingą, nėra, nes viskas priklauso nuo jūsų galimybių bei lūkesčių perkant automobilį. Dėl šios priežasties kredito tiekėjai vieningai sutinka, jog imti automobilio paskolą labiausiai verta, jeigu planuojate pirkti automobilį iki 10 000 Eur, neturite pradinio įnašo, nenorite turėti Kasko draudimo, tačiau norite pasinaudoti galimybe iš karto tapti automobilio savininku ir papildomai pasiskolinti automobilio remontui. Autolizingas labiausiai tinka tiems, kurie perka naują automobilį, ne senesnį nei 10 metų, planuoja įsigyti Kasko draudimą ir taip pat turi reikalingą pradinį įnašą. 

Bendradarbiaujame su 22 paskolų davėjais

Bendradarbiaujame su 22 paskolų davėjais

Dirbame su didžiausiomis kredito bendrovėmis ir unijomis, tam kad galėtume Jums pasiūlyti geriausias paskolos sąlygas rinkoje. Visos kredito bendrovės yra registruotos ir prižiūrimos Lietuvos banko. Pagal Lietuvos Banko reikalavimus finansų bendrovių palūkanos gali svyruoti nuo 5% iki 75%, atsižvelgiant į atliktą Jūsų kreditingumo ir rizikos vertinimą.

Facebook Linkedin
Kopijuoti nuorodą