Refinansavimas. Kas kiek laiko verta pasitikrinti paskolos sąlygas?

Rgp 29, 2021
Facebook Linkedin
Kopijuoti nuorodą

Tikriausiai ne kartą esate pastebėję, kad įvairūs bankai bei kredito teikėjai savo pasiūlymuose teigia, jog refinansuoti paskolas – verta. Tačiau ką tai reiškia bei kodėl refinansavimas yra naudingas? 

Refinansavimas reiškia turimų paskolų perkėlimą į kitą kredito teikimo įmonę arba banką. Kitaip tariant, refinansavimą galima laikyti senų ir išskaidytų skirtingų paskolų padengimu naujos paskolos lėšomis. Tokiu būdu, naudojantis kito banko ar kredito teikimo įmonių paslaugomis ir pasiūlymais, apjungiami skirtingi įsipareigojimai bei supaprastinamas mokėjimo procesas geresnėmis grąžinimo sąlygomis.

Nors Lietuvoje refinansavimo paslauga dar nėra itin populiari, tikriausiai dėl menkų žinių, kaip tai padaryti, likusi didžioji dalis asmenų naudojasi šia finansine paslauga, atsižvelgdami į svarbiausias naudas:

  • Turint kitų paskolų, palaipsniui mokant ir norint jas refinansuoti, kiekvienas pagerėjęs finansinis aspektas, kaip: padidėjęs darbo stažas, padidėjęs atlyginimas ar kt. veiksniai, refinansavimo metu gali lemti ypač palankias sąlygas.
  • Refinansavimas, apžvelgus visų kredito teikėjų ir bankų pasiūlymus, leidžia išsirinkti perkelti paskolas ten, kur galima gauti mažesnes palūkanas
  • Vietoje kelių paskolų galima mokėti tik už vieną
  • Esant reikalui, jei leidžia asmens pajamos bei jau turimi finansiniai įsipareigojimai, kurie neturėtų sudaryti daugiau nei 40% pajamų, galima gauti papildomą paskolą

Tačiau refinansavimą galima vadinti dar vienu finansiniu instrumentu, kuris efektyviausias tik palankiomis sąlygomis, kurios pagerins esamą paskolos grąžinimo situaciją. Sąlygoms pasikeitus ar tapus panašioms į prieš refinansuojant paskolas, paslauga praranda savo efektyvumą. Tad kaip strategiškai elgtis, refinansuojant kreditą bei kas kiek laiko verta pasitikrinti paskolos sąlygas?

Susiję straipsniai

Refinansuoti paskolas labiausiai palanku, jeigu jaučiate, kad dėl turimų paskolų ir finansinių sunkumų, turėsite atidėlioti mokėjimus arba „susiveržti diržus“. Išvengdami šių reiškinių, kurie turėtų neigiamos įtakos jūsų kredito istorijai bei kreditingumo įvertinimui, jeigu ateityje planuotumėte imti dar vieną paskolą, galite peržvelgti visų refinansavimo paslaugą siūlančių bankų ir kredito teikimo įmonių pasiūlymus. 

Jeigu siūlomos refinansavimo sąlygos jus tenkina, t.y. pagal pasiūlymą sumažėja palūkanos, sudaromas patogesnis paskolos įmokų mokėjimo grafikas ir kt., refinansavimo paslauga jums gali tapti ypač naudinga. 

Taip pat finansų žinovai sutinka, jog refinansavimas palankus besikeičiant rinkai. Jeigu paskolas ėmėte tuo laikotarpiu, kai rinkoje vyravo aukšta palūkanų norma, jai nukritus, galima ieškoti refinansavimo galimybių, padėsiančių strategiškai greičiau atiduoti paskolą už mažesnę sumą.

Vis dėlto, prieš refinansuojant paslaugas, ypač svarbu apžvelgti paskolos sąlygas. Nors pagal galiojančius įstatymus bankai bei kredito teikėjai negali trukdyti refinansavimo procesui, dažnu atveju paskolų sutartyse nurodomas sutarties nutraukimo arba kredito perkėlimo mokestis. Taigi, jeigu svarstote apie refinansavimo galimybes, ypač svarbu išnagrinėti paskolos sutartį, sužinoti visus svarbiausius sutartyje nurodytus mokesčius ir galutinai įsitikinti, kad refinansavimo finansinė nauda net ir atsižvelgus į jau esamų paskolų sąlygas, tikrai išliks. 

Facebook Linkedin
Kopijuoti nuorodą