Kas yra BVKKMN?

Rgp 28, 2021
Facebook Linkedin
Kopijuoti nuorodą

Ar kada teko girdėti terminą – BVKKMN? Planuojantiems imti paskolą galime išduoti paslaptį, o ją jau ėmusiems, priminti, jog dekodavus terminą – tai bendra vartojimo kredito kainos metinė norma.

Ką šis terminas apibrėžia ir kuo jis toks svarbus? Palūkanos, apie kurias dažniausiai kalbama, tėra maža dalis bendros vartojimo kredito kainos. Nevertėtų kliautis tik paviršutiniška suteikiama informacija. Taigi, Lietuvos banko atsakingo skolinimo reikalavimai BVKKMN apibrėžia kaip paskolos ėmimo metu svarbų ir specialia formule apskaičiuojamą procentą, kuris nurodo pilną kredito kainą.

BVKKMN svarbiausios dedamosios: jau minėtos palūkanos, administracinės išlaidos, kaip sutarties mokestis ar mėnesio sąskaitos išlaikymo mokestis bei kitos išlaidos, taikomos konkrečiai paskolai. 

Dažnas kredito specialistas Lietuvoje prieš sudarant paskolos sutartį,  ragina klientus išsiaiškinti vartojimo kredito suteikimo sąlygas bei svarbiausia – BVKKMN. Kam to reikia? BVKKMN procentas padeda palyginti skirtingus paskolų davėjų pasiūlymus, nes kiekviena įmonė taiko skirtingą kainodarą. 

Pavyzdžiui, nežinodami bendros vartojimo kredito kainos metinės normos ir imdami kreditą iš paskolos teikėjų, taikančių mažesnes palūkanas, vis vien galite sumokėti tiek pat, kaip ir pas kitą kredito teikėją, kurio siūlomos palūkanos – kur kas didesnės, tačiau pastarųjų kainodaroje nėra kitų svarbių mokesčių, kurių gausu pas paskolos tiekėją su mažesnėmis siūlomomis palūkanomis.

Kaip apskaičiuoti BVKKMN? Šis procentas paprastai apskaičiuojamas matematine formule, kurios jums patiems „iškalti“ tikrai nereikia, nes banke ar kreditų teikimo įmonėse, BVKKMN gali teirautis kiekvienas, planuojantis imti paskolą. Pagal LR įstatymą, šį procentą iškomunikuoti yra privalu. 

Pagal Lietuvos Banko įstatymą ir gaires šio procento skaičiavimui, svarbu atsižvelgti į tai, kad BVKKMN dydis priklauso nuo paskolos termino ir sumos dydžio – kuo didesnė paskolos suma ir kuo ilgesniam laikui skolinamasi, tuo BVKKMN dydis mažesnis. Kuo mažesnis BVKKMN – tuo už paskolą sumokėsite mažiau.

Ką svarbiausia įsidėmėti pradedantiesiems? BVKKMN palūkanos neturėtų viršyti 75 proc. bendros paskolos sumos, o kitos išlaidos – 0,04 proc. per dieną. Taip pat, apskaičiavus BVKKMN procentą, įmokos per mėnesį neturėtų viršyti 40 proc. visų jūsų per mėnesį gaunamų pajamų.

Taigi, tik žinodami BVKKMN, galite gauti kreditą jums palankiausiomis sąlygomis.

Facebook Linkedin
Kopijuoti nuorodą