Buto remonto išlaidos: planavimas ir skaičiavimas

Rgp 22, 2024
Facebook Linkedin
Kopijuoti nuorodą

Buto remontas gali būti ilgas ir sudėtingas procesas, jei prieš pradėdami jo gerai nesuplanuosite. Butą galima remontuoti savo jėgomis, tačiau tam reikia turėti įgūdžių ir žinių. Žinoma, galima samdyti specialistus, tačiau pirmiausia reikia apsvarstyti, kokia tvarka tai bus daroma ir kiek iš viso kainuos remontas.

Kaip planuoti ir apskaičiuoti remonto išlaidas?

Jei nusprendėte remontuoti patys, turite sudaryti reikalingų medžiagų ir įrankių sąrašą, tada palyginti kainas įvairiose parduotuvėse ir sudaryti išsamią sąmatą. Tokią sąmatą reikia sudaryti kiekvienai patalpai, nesvarbu, kokie darbai joje bus atliekami. Galite pasitarti su draugais ar giminaičiais, kurie jau yra remontavę savo butą, kad padėtų jums parengti sąmatą.

Patikėjus remontą profesionalams, bus atlikta nuodugni buto apžiūra, atlikti matavimai, patikslintos darbų apimtys ir parengtas remonto planas, taip pat projektas ir sąmata. Profesionalai neabejotinai viską padarys geriau, tačiau svarbu susirasti patikimą meistrą ar įmonę, kurie galėtų rekomenduoti geriausias medžiagas ir sprendimus bei nurodyti darbus, apie kuriuos galimai net nepagalvojote. Tai, žinoma, padidins išlaidas, tačiau tikėtina, kad rezultatas bus geresnis.

Kaip planuoti remontą: prioritetai, sąmata ir taupymas

Jei norite sutaupyti pinigų patys remontuodami savo būstą, jums nereikės nerimauti dėl darbų kainos. Tereikia palyginti reikalingų medžiagų ir įrankių kainas ir nusipirkti viską, ko reikia.

Prieš pradėdami remonto darbus turite nuspręsti, ar remontuosite visą butą iš karto, ar po vieną kambarį. Todėl būtina nustatyti prioritetus ir būtinybę remontuoti visas patalpas. Galbūt tai nėra būtina ir užtektų tik kosmetinio buto remonto. Tačiau, prisiminus posakį, kad skūpus moka dvigubai, didelių darbų poreikis turėtų būti kruopščiai įvertintas.

Tai apima elektros instaliacijos įvertinimą, jei reikia, jos perprojektavimą ir pakeitimą, taip pat kanalizacijos vamzdžių ir santechnikos įrenginių pakeitimą ir įrengimą. Taip pat reikia įvertinti šildymo sistemos būklę – gali reikėti pakeisti radiatorius arba rekonstruoti krosnį. Taip pat svarbu patikrinti durų ir langų kokybę. Pagalvokite, ar galite viską atlikti patys.

Priklausomai nuo planuojamo remonto eiliškumo, turėsite sudaryti sąmatą atsižvelgdami į savo finansines galimybes. Susidarę sąmatą iš anksto, galite stebėti parduotuvėse vykstančias akcijas ir nusipirkti reikiamų medžiagų ir įrankių su nuolaida, kai kainos yra daug mažesnės. Tačiau nereikėtų taupyti medžiagų kokybės sąskaita, kad jos taip greitai nesusidėvėtų. Galvokite apie ilgalaikę perspektyvą! Išvada: kruopštus medžiagų ir darbo kainų tyrimas padės sumažinti remonto išlaidas.

Remonto sąmatoje turi būti išsamiai nurodyti visi reikalingi darbai ir medžiagos. Pavyzdžiui, negalėsite apskaičiuoti, kiek kainuos sienų ir lubų remontas, jei nenustatysite, kiek ir kokių medžiagų reikės pirkti. Tai gali būti apdailos medžiagos, dažai arba tapetai, tapetų klijai ir kt. Jei jų kaina nedidelė, gerai patikrinkite jų kokybę! Nepamirškite, kad sąmatoje turi būti nurodyti šie dalykai: reikalingų medžiagų kiekis ir kaina bei remonto darbų atlikimo kaina.

Buto remonto išlaidos

Sudėjus numatomą remonto kainą, kurią sudaro medžiagų kaina ir meistrų darbo užmokestis, prie bendros sumos būtinai reikia pridėti dar 10–15 proc., nes atliekant remontą visada atsiranda nenumatytų aplinkybių ir prireikia papildomų lėšų. Atliekant kapitalinį remontą taip pat reikėtų suplanuoti tokias išlaidas kaip statybinių atliekų konteinerio nuoma. Reikia nepamiršti, kad konteinerio pastatymas daugiabučio namo kieme turi būti suderintas su pastato valdytoju. Apie tai reikia pagalvoti pradedant planuoti remontą.

Amžina problema – ar užteks lėšų, kad būtų galima kokybiškai atlikti remonto darbus ir jų nenutraukti dėl pinigų trūkumo. Galimybės yra dvi – taupyti pinigus arba skolintis. Pinigų taupymas gali užtrukti ilgiau nei planuota, tačiau, jei nėra katastrofiškos situacijos, remontas gali ir palaukti.

Jei remontas laukti nebegali, reikia galvoti apie paskolą. Tai turite daryti protingai, pirmiausia įvertindami savo pajamas ir išlaidas, kad suprastumėte, kokio dydžio sumą galite pasiskolinti. Tada palyginkite kredito įstaigų siūlomas remonto paskolų rūšis ir pasirinkite palankiausią. Pavyzdžiui, „Credit King“ klientams siūlo patrauklias paskolas remontui su fiksuotomis palūkanomis, suteikiančias laisvę planuoti remonto darbus taip ir tokiu mastu, kaip jiems patogu.

Kokios apimties remonto darbai planuojami?

Įsigijus butą patartina iš karto suremontuoti visus kambarius, nes perkraustyti baldus iš vieno kambario į kitą yra nepatogu. Jei planuojate pakeisti duris ir langą, kuris nebeatitinka reikalavimų, geriau, kad tai atliktų profesionalas, nes keisti duris ir langus nėra taip paprasta, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Paskui kosmetinį remontą galite atlikti patys. Tačiau turėtumėte nepamiršti, kad gali tekti kloti naujas grindis, dažyti sienas ir lubas, keisti tapetus ir elektros lizdus, o tai nereikalaus didelių investicijų. Tačiau taip pat reikia pagalvoti apie tai, kaip turimi baldai derės prie naujojo interjero.

Didesnė problema, jei tenka remontuoti butą, kuriame gyvenate. Specialistai rekomenduoja remontą pradėti nuo dažniausiai naudojamų patalpų. Paprastai tai yra virtuvėvonios kambarys ir tualetas.

Jei ketinate praplėsti virtuvę išardydami kurią nors sieną, pirmiausia turite kreiptis į vietos statybos instituciją. Toks suderinimas reikalingas visiems perstatymo darbams. Paprastesniems perstatymo darbams greičiausiai pakaks statybos institucijai pateikto pažymėjimo, tačiau rimtesnei renovacijai gali prireikti ir statybos projekto. Tokiu atveju reikia atsižvelgti į papildomas išlaidas.

Planuodami seniai pastatyto namo remontą, būtinai turėtumėte pagalvoti apie vandentiekio vamzdžių keitimą. Įrengti naują vandentiekį taip pat gana sudėtinga ir gali būti neįmanoma to padaryti savarankiškai. Daugumoje senesnių daugiabučių jie yra nusidėvėję. Jei jie nebus pakeisti remonto metu, po kelerių metų gali tekti juos keisti ir tada reikės iš naujo rūpintis sienų apdaila ar kitu kosmetiniu remontu. Keisti plyteles nėra paprasta, todėl geriausia, kad tai atliktų profesionalas. Taip pat svarbu pasirinkti grindų ir sienų apdailos medžiagas bei apsvarstyti jų įrengimo sudėtingumą. Nuo to priklauso ir išlaidos, ir remonto kokybė.

Kambariai gali būti remontuojami palaipsniui, vienas po kito, arba vienais metais – vienas kambarys, kitais – kitas. Tačiau tokiu atveju teks perkelti baldus, todėl darbų sąraše gali atsirasti ir baldų keitimas. Reikėtų rimtai pagalvoti apie grindų dangos medžiagas. Specialistai rekomenduoja laminuotas arba parketines grindis, tačiau tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus, atsižvelgiant į jo finansines galimybes ir kambario dizaino principus.

Kuriuo metu geriausia remontuoti butą?

Nepatartina planuoti remonto darbų šalčiausiu metų laiku, nes atliekant remonto darbus patalpas reikia vėdinti. Daug kas būstą remontuoja per atostogas. Pavyzdžiui, vonios ir tualeto remontas gali labai apsunkinti gyvenimą, nes tai yra būtinos patalpos. Todėl daugelis vonios kambario remontą planuoja atostogų metu, kai jį gali patikėti meistrui ir grįžti remonto darbams pasibaigus. Tačiau taip daryti turėtumėte tik tuo atveju, jei visiškai pasitikite savo meistru.

Facebook Linkedin
Kopijuoti nuorodą